18 stycznia – DZIEŃ OTWARTY w Pomarańczowej Ciuchci Bielany, Piastów, Ursus i Włochy

W sobotę 18.01 o godz. 10.00 zapraszamy na dzień otwarty do Pomarańczowej Ciuchci Bielany, Piastów, Ursus i Włochy. Na Bielanach atrakcją będą zabawy w języku angielskim, w Piastowie bal karnawałowy, w Ursusie zajęcia zumby, a we Włochach warsztaty naukowe.

Pomarańczowa Ciuchcia Bielany (ul. Bajana 35) – Tajemnice dżungli -Zabawy z językiem angielskim

Główną atrakcją dnia będą wesołe zabawy z afrykańskimi zwierzętami prowadzone w JĘZYKU ANGIELSKIM przez wykwalifikowanego lektora. Nie zabraknie zagadek i zabaw przy muzyce, podczas których każdemu dziecku będzie towarzyszyć wybrane przez nie zwierzątko afrykańskie. Maluszki zapoznają się z anglojęzycznymi nazwami zwierząt, spróbują naśladować mową i ruchem egzotycznych gości. Na pamiątkę spotkania wykonamy karnawałową maskę króla zwierząt – lwa, doskonalić będziemy przy tym koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą.

Pomarańczowa Ciuchcia Piastów (ul. Warszawska 43) – Niech żyje bal !!!

Tego dnia w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY! A to znaczy, że będzie kolorowo, bajecznie i wesoło! Nasi wyjątkowi wodzireje otworzą bal powitalnym tańcem, który rozgrzeje nasze nogi i ręce. Czeka nas podróż po krainie bajek niezwykłymi środkami transportu, może nawet dywanem samego Alladyna! Z różnymi bajkowymi bohaterami będziemy odkrywać nieznane oraz tańczyć i śpiewać. Gotowi na wspaniałą zabawę? Jeśli tak, to zapraszamy! 

Jak przystało na prawdziwy bal – mile widziane stroje karnawałowe!

W wyborze stroju ograniczać może tylko wyobraźnia, zachęcamy więc, by puścić wodze fantazji i pozwolić dzieciom przebrać się za wymarzone i ulubione postacie. Dorośli uczestnicy balu również mogą wykazać się spontanicznością i na czas balu stać się swoją ulubioną postacią z dzieciństwa. 

Pomarańczowa Ciuchcia Ursus (ul. Rakietników 6) – Na zamkowej wieży – Zajęcia zumby

Podczas naszego spotkania przeniesiemy się do zimowej krainy, gdzie królewna i dzielny rycerz zapoznają nas z różnymi emocjami i nauczą nas, jak sobie z nimi radzić. Jak przystało na dzielnych rycerzy i rycerki weźmiemy udział w konkurencjach sportowych i turnieju rycerskim, w którym będziemy rzucać piłeczkę w tarcze, doskonaląc motorykę dużą. Zaśpiewamy i zatańczymy do piosenki pt. „Gdy dobry humor masz…”, ćwicząc poczucie rytmu. Wykonamy własne korony, w których zaprezentujemy się podczas królewskiego tańca. Pobawimy się również chustą animacyjną i kocykami. Główną atrakcją spotkania będą zajęcia taneczne zumby prowadzone przez naszą instruktorkę Aleksandrę Nadaj oraz zamykanie w bańce mydlanej, co z pewnością spodoba się wszystkim maluchom. Oprócz tego w programie m.in. malowanie twarzy, zabawy z balonami, tańce do znanych dziecięcych utworów, zabawy w basenie z kulkami. Serdecznie zapraszamy!

Pomarańczowa Ciuchcia Włochy (ul. Śląska 36) – Warsztaty naukowe

W tym dniu do zabawy zaprosi nas Pani Zima, z którą poprzez opowieść ruchową przeniesiemy się w świat fantazji, doskonaląc przy tym motorykę dużą, precyzję ruchów i koordynację wzrokowo-ruchową. Kolejną zabawą będzie bitwa na śnieżki, która nie tylko wprowadzi dzieci w dobry nastrój, ale przede wszystkim doskonale wpłynie na rozwój motoryki małej oraz usprawni technikę rzutu. Za sprawą Pani Zimy w naszej sali pojawią się wirujące płatki śniegu, które spadając, zabawnie połaskoczą dzieci w nosek. Maluszki próbując je zdmuchnąć, będą ćwiczyć prawidłowy tor oddechu i usprawniać aparat artykulacyjny. Na pamiątkę śnieżnej przygody dzieci wykonają pracę plastyczną „Zimowy krajobraz”, wykorzystując watę i mięciutkie płatki kosmetyczne.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami