17 listopada - DZIEŃ OTWARTY w PC Centrum i PC Pruszków - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

17 listopada – DZIEŃ OTWARTY w PC Centrum i PC Pruszków

W sobotę 17  listopada o godz. 10.00 zapraszamy na dzień otwarty do naszych przedszkoli w Warszawie Centrum i w Pruszkowie . Zaproszenie kierujemy do dzieci w wieku od 1 do 4 lat, które nie są jeszcze przedszkolakami.

PC Centrum  (Rondo ONZ 1) – Laboratorium małego przedszkolaka

Tego dnia dzieci będą miały okazję wziąć udział w  warsztatach naukowych. Będzie się działo! Zbadamy dokładnie substancję o nazwie suchy lód, zmierzymy się z temperaturą ponad minus 80 stopni. Dowiemy się, czym są stany skupienia oraz poznamy nowe słowo – sublimacja. Każdy wykona magiczne bańki, które – w odróżnieniu od tradycyjnych baniek mydlanych – nie będą unosić się w powietrzu. Wylejemy na podłogę całe wiadro mgły oraz dowiemy się, skąd w wodzie gazowanej tyle bąbelków. Na zakończenie każdy będzie miał okazję wykonać eksperyment, którego efekt zabierze do domu.

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Kolorowe kalosze

Zapraszamy wszystkich milusińskich na pełen atrakcji i zabaw dzień otwarty. Podczas spotkania tematem przewodnim będzie deszcz. Na początku połączymy w pary nieodzowne podczas deszczowej pogody kalosze i będziemy bawić się w kałużach. Wykonując eksperyment naukowy, dowiemy się, jak powstaje deszcz. Dzięki ćwiczeniom logopedycznym i ortofonicznym rozwijać będziemy nasz aparat mowy. Następnie zamienimy się w projektantów mody i wykonamy model niezwykłego kalosza, używając różnych materiałów plastycznych. Tego dnia odwiedzi przedszkole Pan Adrian – instruktor gimnastyki, który zaprosi dzieci i rodziców do pokonania toru przeszkód i przeróżnych ćwiczeń gimnastycznych.

Zapraszamy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz więcej

Blog

Immersja językowa – na czym polega?

Immersja językowa – na czym polega? Na czym polega „zanurzenie” dziecka w języku? Jakie korzyści przynosi immersja językowa i kiedy warto rozpocząć naukę języków obcych

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies