17 listopada – DZIEŃ OTWARTY w PC Centrum i PC Pruszków

W sobotę 17  listopada o godz. 10.00 zapraszamy na dzień otwarty do naszych przedszkoli w Warszawie Centrum i w Pruszkowie . Zaproszenie kierujemy do dzieci w wieku od 1 do 4 lat, które nie są jeszcze przedszkolakami.

PC Centrum  (Rondo ONZ 1) – Laboratorium małego przedszkolaka

Tego dnia dzieci będą miały okazję wziąć udział w  warsztatach naukowych. Będzie się działo! Zbadamy dokładnie substancję o nazwie suchy lód, zmierzymy się z temperaturą ponad minus 80 stopni. Dowiemy się, czym są stany skupienia oraz poznamy nowe słowo – sublimacja. Każdy wykona magiczne bańki, które – w odróżnieniu od tradycyjnych baniek mydlanych – nie będą unosić się w powietrzu. Wylejemy na podłogę całe wiadro mgły oraz dowiemy się, skąd w wodzie gazowanej tyle bąbelków. Na zakończenie każdy będzie miał okazję wykonać eksperyment, którego efekt zabierze do domu.

PC Pruszków (ul. Gałczyńskiego 31) – Kolorowe kalosze

Zapraszamy wszystkich milusińskich na pełen atrakcji i zabaw dzień otwarty. Podczas spotkania tematem przewodnim będzie deszcz. Na początku połączymy w pary nieodzowne podczas deszczowej pogody kalosze i będziemy bawić się w kałużach. Wykonując eksperyment naukowy, dowiemy się, jak powstaje deszcz. Dzięki ćwiczeniom logopedycznym i ortofonicznym rozwijać będziemy nasz aparat mowy. Następnie zamienimy się w projektantów mody i wykonamy model niezwykłego kalosza, używając różnych materiałów plastycznych. Tego dnia odwiedzi przedszkole Pan Adrian – instruktor gimnastyki, który zaprosi dzieci i rodziców do pokonania toru przeszkód i przeróżnych ćwiczeń gimnastycznych.

Zapraszamy!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami