15 czerwca – DNI OTWARTE w PC Centrum, Pruszków i Włochy

W sobotę 15 czerwca w godz. 10.00-12.00 zapraszamy do naszych trzech przedszkoli na dni otwarte. W tym dniu zapraszamy zarówno dzieci, które nie są jeszcze przedszkolakami, jak i te starsze, których rodzice z różnych powodów rozważają zmianę przedszkola.

WAŻNE:  umowy podpisane w tych placówkach jeszcze w czerwcu (na rok bieżący lub kolejne lata przedszkolne) objętę są specjalną ofertą. Zapraszamy!

A oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

PC Centrum – Warsztaty przyrodnicze „Futerkowi przyjaciele”

W tym dniu na wszystkie maluchy czekać będzie niezwykła niespodzianka. W naszym przedszkolu odbędą się warsztaty przyrodnicze. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poznać, dotknąć, a nawet przytulić zwierzątka, które są najczęściej wybierane jako pierwsi przyjaciele najmłodszych: królika, świnkę morską, szynszylę. Zobaczą również mniej znane gatunki: leminga stepowego, koszatniczkę. Dzieci nauczą się, że zwierzątko to nie kolejna zabawka, ale żywe stworzenie i należy mu zapewnić odpowiednią opiekę. Po zakończeniu warsztatów każdy maluch będzie miał okazję wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną, zagrać na wybranych instrumentach perkusyjnych oraz wykonać pracę plastyczną przy użyciu waty oraz bibuły.

PC Pruszków – W krainie bajek 

Tego dnia przeniesiemy się do magicznej krainy bajek. Podczas naszej wyprawy spotkamy różne bajkowe postacie oraz przypomnimy sobie treść znanych i lubianych przez wszystkich bajek. Celem tych zabaw będzie rozwijanie wyobraźni, ciekawości poznawczej oraz ekspresji. Bajkowa wróżka poprosi nas o pomoc w posprzątaniu bałaganu panującego w bajkach – w zamian za to nauczy nas magicznych zaklęć, dzięki którym usprawnimy aparat artykulacyjny i utrwalimy prawidłowy tor oddechu. Tego dnia odbędzie się także bal w pałacu królewskim. Podczas tej zabawy muzyczno-ruchowej będziemy uwrażliwiać dzieci na dźwięki muzyki i rozwijać poczucie rytmu. Dodatkową atrakcją spotkania będzie pokaz baniek mydlanych, który poprowadzi pani Ola – instruktor zajęć muzyczno-ruchowych w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że ten widowiskowy pokaz na długo zapisze się w pamięci dzieci. Nasze spotkanie zakończymy zabawami swobodnymi w kącikach tematycznych.

PC Włochy – Baśniowy pokoik

Tego dnia na dzieci będzie czekała niespodzianka – wizyta Teatru Dobrego Serca z przedstawieniem „Baśniowy Pokoik”. Tytułowy baśniowy pokoik to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów. Czeka go wiele przygód, w których aktywny udział będą brały również nasze małe przedszkolaki. W drugiej części spotkania dzieci będą miały okazję pobawić się w szereg zabaw muzyczno-ruchowych, których celem będzie rozwijanie motoryki dużej, poczucia rytmu i słuchu muzycznego. Tego dnia nie zabraknie również zabaw integracyjnych z kolorową chustą Klanzy. Na pamiątkę spotkania i przebytych przygód dzieci wykonają portret Pieska, który zabiorą ze sobą do domu.

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami