13 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Bielany, PC Bemowo II i PC Józefosław

A oto szczegółowy program dniu otwartych:

PC Bielany (ul. Bajana 35) – Wiosenny koncert

W pierwszej części naszego spotkania zaprosimy naszych małych gości z rodzicami na wiosenny koncert. Tematem przewodnim muzycznej przygody będą instrumenty perkusyjne z różnych stron świata. Podczas koncertu dzieci, będą miały okazję poznać nietypowe instrumenty, a także na nich zagrać. Nasi muzycy zabiorą dzieci i rodziców do wspólnego śpiewu i tańca.
W drugiej części spotkania dzieci przeniosą się na kolorową łąkę razem z przepięknymi motylami, które odwiedzą nasze przedszkole. Wspólnie będziemy ćwiczyć nasze buzie z użyciem kolorowych słomek. Będziemy również doskonalić motorykę dużą podczas spaceru po naszej ukwieconej łące, na której znajdziemy mnóstwo kolorowych kwiatów z którymi również będziemy się bawić. Nie zabraknie także zabaw kształtujących motorykę małą oraz wiosennej  i kolorowej pracy plastycznej na koniec naszych wspólnych zabaw.

PC Bemowo II (ul. Kaliskiego 23b) – W trawie w czasie deszczu 

Spotkanie rozpocznie się zabawami swobodnymi w kącikach zainteresowań. Tego dnia w zabawach będzie nam towarzyszył mały ślimak, który zaprosi nas na wycieczkę na pobliską łąkę. Podczas wycieczki będziemy pomagać  ślimakowi zbierać liście sałaty. A następnie poznamy i wspólnie zaśpiewamy piosenkę o ślimaku.  W trakcie zajęć rozwijać będziemy małą motorykę wykonując zabawy paluszkowe. Poćwiczymy także swój aparat artykulacyjny podczas opowieści logopedycznej. Na zajęciach nie zabraknie również zabaw z chustą animacyjną, zabaw muzycznych oraz ruchowych.  Na przyszłych przedszkolaków czekać będzie również niesapodzianka – pokaz baniek mydlanych!

PC Józefosław  (ul. Ogrodowa 20B)– Była sobie żabka mała 

Spotkanie rozpoczniemy od zabaw swobodnych w kącikach tematycznych, dzięki czemu dzieci będą mogły rozwinąć swoją wyobraźnię, kreatywność, a także sprawności manualne. Następnie zaprosimy wszystkich do koła, gdzie przywitamy się, a także poprzez zabawy paluszkowe rozwiniemy pamięć i usprawnimy motorykę małą. Wkraczając w świat magii, zamienimy się w żabki i bociany, tańcząc przy tym w rytm wiosennych melodii. Wszystkie żabki wyruszą na zieloną łąkę, gdzie będą musiały bardzo uważać na bociana. Nasze spotkanie będzie bardzo rozśpiewane, a każdą z piosenek zilustrujemy ruchem. Dowiemy się także, co z otaczających nas rzeczy ma kolor zielony. W ramach aktywności plastycznej każdy stworzy swoją zieloną żabkę. Mając na uwadze naturalną potrzeb ruchu każdego dziecka spotkanie zakończymy zabawą w ogrodzie przedszkolnym lub w sali gimnastycznej.

ZAPRASZAMY!

Zapisz się do Newsletter'a

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych wydarzeniach
w Pomarańczowej Ciuchci.

Udostępnij

Udostępnij na facebook
Udostępnij na linkedin
Udostępnij na twitter
Udostępnij na email

Zobacz więcej

Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło nam poinformować, że wszystkie przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia dołączyły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami