11 maja - DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Bielany i Józefosław - Pomarańczowa Ciuchcia – prywatne przedszkola i żłobki Warszawa

11 maja – DZIEŃ OTWARTY w PC Bemowo 2, Bielany i Józefosław

W sobotę 11 maja o 10.00 zapraszamy do naszych trzech przedszkoli. A oto szczegółowy program zajęć w tym dniu:

PC Bemowo 2 (ul. Urbanowicza 23B)– „Warsztaty przyrodnicze”

W tym dniu dzieci będą miały okazję podziwiać na żywo różne gatunki zwierząt. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, głaskanie kolczastego jeża, trzymanie na rączkach puszystego kurczaczka. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. Dowiedzą się, jak opiekować się zwierzątkami, co lubią jeść, czy lubią spać w dzień oraz czy głaskanie jest dla nich przyjemne. W drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do wesołych aktywności muzyczno-ruchowych. Nie zabraknie również zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz wspólnego śpiewania piosenek. Zapraszamy!

PC Bielany (ul. Bajana 35) – „Warsztaty przyrodnicze”

Spotkanie ze zwierzętami jest zawsze dla dzieci wspaniałym, pełnym radości i uśmiechu przeżyciem. Tego dnia odwiedzą nas różne gatunki zwierząt. Dowiemy się wielu ciekawostek na ich temat. Porozmawiamy o tym, gdzie mieszkają, co jedzą i jak spędzają czas, poszerzając przy tym wiedzę o otaczającym nas świecie. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie przytulanie mięciutkiego króliczka, dotykanie twardego pancerza żółwia oraz głaskanie jaszczurki. Maluszki będą mogły zaobserwować różnice między zwierzętami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady. W drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do wesołych zabaw z chustą animacyjną i wspólnego śpiewania piosenek. Nie zabraknie również aktywności plastycznej. Wykonamy króliczka, którego każdy maluszek zabierze jako pamiątkę do domu.

PC Józefosław (ul. Ogrodowa 20B)– „Budzenie Królewny Marudy”

Nasze spotkanie rozpoczniemy od zabaw w kącikach zainteresowań. Dzięki nim dziecko rozwija swoją samodzielność, kreatywność, poznaje najbliższe otoczenie. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego przywitania się oraz zabaw paluszkowych w kole. Po powitaniu wszyscy udamy się na spotkanie z aktorami Duetu Jaha i obejrzymy przedstawienie pt. „Budzenie Królewny Marudy”. Będzie to interaktywna zabawa, w czasie której dzieci będą próbować obudzić Królewnę Marudę i pokazać jej, że szczęście i sens są w małych, prostych rzeczach. Śpiew, taniec, rozmowy i radosna atmosfera towarzyszyć nam będą podczas całego przedstawienia. Dzięki zastosowanej w spektaklu technice dramy pedagogicznej dzieci będą miały okazję wcielać się w bajkowe role i dzięki temu przełamywać swoją nieśmiałość i integrować się z rówieśnikami. Ostatnia część naszego spotkania obejmować będzie, w zależności od warunków pogodowych, zabawy swobodne na sali gimnastycznej lub przedszkolnym placu zabaw.

Zapraszamy! 🙂

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Zobacz więcej

Blog

Immersja językowa – na czym polega?

Immersja językowa – na czym polega? Na czym polega „zanurzenie” dziecka w języku? Jakie korzyści przynosi immersja językowa i kiedy warto rozpocząć naukę języków obcych

Chcesz wiedzieć więcej ?

Skontaktuj się z nami

Używamy plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
polityka prywatności, polityka cookies